نامه تشکر آمیز شریعتمداری به نمایندگان مجلس پس از تصویب لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

MohammadShariatmadari.ir - " محمد شریعتمداری " وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به دنبال تصویب لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی طی نامه ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد .

کد مطلب: 

92014977

 
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی درمتن  این نامه  آمده است :
 
نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
 
"خوشبختانه درتاریخ ٢٢/٢/٩٨ لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی با رای ١٨٨نفر از نمایندگان ، مورد موافقت مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. این لایحه که به همت شما نمایندگان عزیز با اکثریت کم نظیری به تصویب رسید ، منطبق  با سنت دینی ما و از خواسته های به حق زنان ایرانی بوده که ضمن  حل معضلات بی هویتی این فرزندان ، گام مهمی در جهت برخورداری این کودکان از حقوق انسانی ، جلوگیری از نسلی شدن فقر در این قشرو رفع تبعیض میان آنان و سایرین است.
ضمن تقدیر از تلاش های همکارانم در دولت ،  فعالان ، کنشگران مدنی، سیاسی و رسانه‌ای، اساتید دانشگاه و سازمان‌های مردم نهاد که  با انگیزه ، دانش  و دغدغه مندی پیگیر حقوق اجتماعی و مدنی این کودکان بوده اند ، جا دارد از یکایک شما نمایندگان محترم مجلس که در تصویب این لایحه تلاش نمودید سپاسگزاری کنم.
امیدوارم با همت شما وبا اجرای این قانون در سال جاری برای هزاران کودک شناسایی شده شناسنامه صادر ومهر پایانی بر بی هویتی این فرزندان زده شود."
 
محمد شریعتمداری
 
 

نظر دهید