شریعتمداری خبر داد:
تلاش برای هماهنگی با بانک ها به منظور ارائه تسهیلات به طرح های گردشگری و صنایع دستی

MohammadShariatmadari.ir - وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از هماهنگی با مدیران بانک‌ها به منظور ارائه تسهیلات ، شناسایی و رونق بخشیدن به طرح های گردشگری و صنایع دستی خبر داد.

کد مطلب: 

92014969

 
به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني خرد، " محمد شریعتمداری " درگفت و گو با خبرگزاری خانه ملت  درباره طرح ویژه ایجاد ١٤٠ هزار شغل برای رونق بخش گردشگری و صنایع دستی، گفت: وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نشستی  با رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به منظور پیگیری این هدفگذاری کمی در سال ٩٨ برای ایجاد اشتغال انجام داده است تا از ظرفیت اشتغالزایی این حوزه بهره گیرد.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: شورای عالی اشتغال تعهدات تمام دستگاه‌های اجرایی در زمینه اشتغال را پیگیری می‌کند که از اهم این حوزه‌ها، زمینه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی است زیرا ظرفیت بالایی برای توسعه دارد.
 
هماهنگی با مدیران بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به بوم‌گردی
 
وی یکی از مشکلات حوزه گردشگری را عدم شناسایی طرح‌های گردشگری از سوی بانک‌ها دانست و توضیح داد: بانک‌ها یک طرح تولیدی را خوب می‌شناسند و برای حمایت از آنها راحت عمل می‌کنند ولی مثلا یک طرح بوم‌گردی با مشکلاتی روبرو است لذا ما برای استاندارد کردن فرمت‌های مربوطه به منظور پرداخت وام در حوزه گردشگری با همکاری سازمان میراث فرهنگی تلاش کردیم.
 
شریعتمداری  ادامه داد : تلاش شد با مدیران بانک‌ها هماهنگی لازم به وجود آید تا تسهیلات به بوم‌گردی و حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ارائه شود.
 
 

نظر دهید